08.06.2017

00:17

נושאים חמים

האזינו: המשטרה הזהירה פעילי ימין לא להפגין נגד מצעד הגאווה בתל אביב

את מצעד הגאווה שייערך ביום שישי בתל אביב יאבטחו אלפי שוטרים שכבר עורכים הכנות מקדימות. לאחר מחדל המשטרה במניעת רצח שירה בנקי במצעד דומה בירושלים לפני כשנתיים, ועל רקע הודעות נאצה, המשטרה פועלת להזהיר פעילי ימין מהפגנות נגד המצעד

 

 

לאחר המחדל המשטרתי במצעד הגאווה בירושלים לפני כשנתיים בו נרצחה שירה בנקי, ועל רקע הודעות נאצה כנגד משתתפי המצעד,  המשטרה החלה להזהיר פעילי ימין שלא יפגינו נגדו.

 

יוסף, תלמיד תיכון מפתח תקווה ופעיל ימין, קיבל שיחת אזהרה מקצין משטרה. "אני לא נכנס לך לדעות שלך, כל אחד עם הדעות שלו יעשה מה שהוא רוצה. הבנתי שאתה קצת ככה די איש וימין וסבבה והכל טוב אבל, ואני מבין שהשבוע מצעד הגאווה, אז אני לא רוצה ככה שחס ושלום בגלל מצעד הגאווה...", אמר הקצין בטלפון ושאל אם יוסף יוכל לגשת לתחנת המשטרה.

 

כתבות נוספות בחדשות 10 >>

פרסום ראשון: גרסתו של עד המדינה בפרשת רצח חכם נחשפת: "אסי טמן לי פח"
פרשת המורה המטריד בביה"ס בת"א: חשד - המנהלת ידעה על המתרחש, והתעלמה

קומי: "טראמפ שאל אותי מה אפשר לעשות כדי להסיר את העננה מעל חקירת רוסיה"

 

 

 

 

 

 

אמר יוסף: "אני בחיים לא הפגנתי נגד מצעד הגאווה. אני לא יודע מה רוצים ממני. אז סימנו אותי כפעיל ימין, וסימנו את כל פעילי הימין שהם אנשים שרוצים רק לרצוח, רק להרוג"

 

פרקליטו של יוסף, עו"ד איתמר בן גביר אמר: "אני חושב שהמשטרה חצתה כאן קו אדום, ולאט לאט הופכת ישראל להיות מדינה אנטי דמוקרטית. כנראה שמישהו במשטרה מתבלבל ורוצה ליישם את שיטת המשטר של איראן. להגיע לבתים של צעירים ולאיים עליהם שלא יקיימו הפגנה? מה קרה? איפה אנחנו נמצאים? זו לא דמוקרטיה?"

 

ממשטרת ישראל נמסר:"משטרת ישראל כגוף אוכף חוק, אמונה על שלום הציבור ובטחונו. תפקידה של משטרה במדינה דמוקרטית הינה לאפשר לכל אדם להביע את דעותיו ולמחות עפ״י חוק ובתנאי שאותו אדם לא יפגע בזכות זו,זכות המוקנית גם לאלו שדעותיהם שונות. בכדי לאפשר זכויות בסיסיות אלו, משטרת ישראל פועלת, במישור הגלוי והסמוי, על מנת למנוע, הסתה לאלימות, הפרות סדר או פגיעה בחיי אדם, הכל במסגרת החוק. בניגוד גמור לטענות משוללות יסוד אלו, דווקא פעילות המניעה של המשטרה, מבטיחה כי חופש הביטוי של כלל המגזרים בחברה ישמר- ולא להיפך.

למותר לציין כי משטרת ישראל תמשיך לאפשר לכל אדם באשר הוא את חופש המחאה, ובתנאי שזו אושרה מראש בהתאם לחוק".

 

 

פעילי ימין הוזהרו שלא יפגינו. מצעד הגאווה בתל אביב
 

פעילי ימין הוזהרו שלא יפגינו. מצעד הגאווה בתל אביב(רויטרס)