BETA

07.12.2017

14:59

עודכן:

הייתם נוגסים בזה? קראנצ' בורגר "ארגנטינה" עם נקניקיות מרגז
הייתם נוגסים בזה? קראנצ' בורגר "ארגנטינה" עם נקניקיות מרגז,
אנטולי מיכאלו

גימיק או הברקה? טעמנו את ההמבורגר החדש של השף המפורסם

עם גימיק מפתיע שעלול להבהיל ומחירים שירגיעו הורים למתבגרים, הקראנץ' בורגר החדש של שגב משה נשמע כמו בשורת העשור, אך האם כל זה באמת מתקיים? ביקורת מסעדה

 

 

כנראה שאשמע קצת טרחני, אבל מאז צעירותי (אני בסך הכל בן 30, כן?) אהבתי המבורגרים. אני לא מתכוון דווקא למוצרים המסחריים בסגנון "מקדונלד'ס" ו"בורגר ראנץ'" (שגם הם עושים לפעמים את העבודה), אלא יותר למסעדות שמגישות המבורגרים אמיתיים, כאלה שלא נותנים לך את התחושה כאילו לעסת סוליית ד"ר מרטינס במחיר מופקע.

בעשור האחרון, ואת זה יודע כל חובב אוכל, שוק ההמבורגרים בישראל גדל והתעצם, והפך את הקציצה לתופעה קולינרית של ממש, שמוגשת בשלל דרכים וצורות כמעט בכל מסעדה, כולל גרסאות טבעוניות מגוונות.

 

>> השיטה לקילוף שום ב-20 שניות ששוברת את הרשת

>> 10 סופגניות מעולות + 1 שתגרום לכם להתעלף

 

שף שגב משה הוא המצטרף החדש לגל עם "שגב קראנץ' בורגר", המבורגריה שמגיעה עם חידוש יצירתי: חוטי אורז קריספיים ומסלוסלים שחוצצים בין ההמבורגר ללחמנייה. גם בגזרת המחירים מחדש משה עם התחשבות משמחת בכיס של הגרגרן הממוצע: 49 שקלים עולה ארוחה שלמה הכוללת המבורגר במשקל 200 גרם + צ'יפס + שתייה. אותה ארוחה עם המבורגר כפול, כלומר 400 גרם בשר בלחמנייה + צ'יפס + שתייה, תעלה 62 שקלים.

 

 

צ'יפס של
 

צ'יפס של "שגב קראנץ' בורגר" של השף משה שגב(ערן איצקוביץ)

 

 

האם מדובר בגימיק מקדם מכירות או שמא נמצאה התוספת הראויה ביותר להמבורגר, שתשנה כל מה שידענו על הביס המושלם? אם אוכלים את חוטי האורז בנפרד, ללא ההמבורגר, מדובר במאכל חביב ותו לא, אך כשלוקחים ביס גדול של המבורגר יחד עם חוטי האורז, הם מעניקים לקציצה הכבדה קראנצ'יות אמיתית וכיפית. נכון שזה מוזר שלבדם החוטים הם סבירים וכחלק מההמבורגר הם תוסף מגניב ביותר, אך זה המצב ויש דברים בעולם שאי אפשר להסביר. זה אחד מהם. חוץ מזה הם גם מוסיפים עוד כמה סנטימטרים נוספים לגובה של ההמבורגר והופכים אותו למרשים יותר.

 

>> לעטקס, לביבות וסופגניות מנצחות לחנוכה - לחצו כאן למתכונים


גם ההמבורגר, שמגיע כאן כיחיד (200 גרם) או כדאבל, עומד יפה במבחן התוצאה. הוא טעים, עסיסי במידה הנכונה, מתובל בדיוק במינון הנכון ומצליח לעמוד גם בפני עצמו, ככל קציצה בשרית רגילה, עם או בלי חוטי האורז. עם מגזימים ועורמים על הקציצה "טופינגס" שונים דוגמת שניצל פריך או גוואקמולה וחלפיניו - תוספות לגיטימיות על פי התפריט - הטעמים מורגשים אפילו יותר. הבעיה היא שאז הלחמנייה כבר לא מצליחה לעמוד בעומס, קורסת ונקרעת מכל מה שנמצא בתוכה, וחבל על כל הבלאגן הזה על הבגדים היפים שלכם.

 

 

גורם ללסת לעבוד לא מעט. המבורגר של שגב קראנץ' בורגר
 

גורם ללסת לעבוד לא מעט. המבורגר של שגב קראנץ' בורגר(ערן איצקוביץ)

 

 

חוץ מהתוספות שמגיעות בתוך ההמבורגר, יש גם תוספות חיצוניות לא רעות בכלל. סלט הנבטים החביב והמתקתק משמש אחלה פתיח, והצ'יפס שמכינים כאן גם מבטטה וגם מתפוח אדמה, עושה חשק לעוד ועוד. שימו בצלחת גם רוטב איולי קארי או צ'יפוטלה וקטשופ חריף, ומצאתם את המאנץ' המושלם.

 

בתוך מתחם הקולנוע הגדול בו הוא נמצא, אין ספק שהמקום החדש של משה יכול להפוך במהרה לאחת האטרקציות הלא-קולנועיות הגדולות באזור. המחירים לא מעיקים על חשבון הבנק, הגימיק תופס את העין כבר מהרגע הראשון ואף מקיים את ההבטחה, ואווירת הדיינר האמריקני מזמינה ואידיאלית לארוחה משפחתית, גם כזאת הכוללת כמה מתבגרים צעירים בעלי קיבולת קיבה מרשימה שיבימים כתיקונם הם קנס גדול לכיס.

 

 

שגב קראנץ' בורגר - לחצו כאן לכתובת, מחירים ושעות פתיחה