תוכנית אירוח

לא משנה כמה גדול הסלון שלכם, אין שום סיכוי שהייתם מצליחים לארח מספר אדיר של סלבס כמו שמשפחת סימפסון עשתה. שרון לנגר נזכרת בכמה מהם

מייקל ג'קסון

באחד הפרקים הקלאסיים של המשפחה תרם מייקל ג'קסון את קולו, תחת שם בדוי כמובן, לדמות של חולה-נפש לבן המשוכנע שהוא מייקל ג'קסון ומצליח בסוף הפרק לחנך את בארט ולרגש את הצופים כאשר הוא שר בקולו של מייקל "יום הולדת שמח ליסה". להופעה זו יש גם נדבך חוקי מעניין – בעוד שלא הייתה בעיה שמייקל יתרום את קולו האמיתי לסדרה, החוזה שלו אסר עליו לשיר בה.

זהו לא שיתוף הפעולה היחיד בין הזמר ובארט, שכן ג'קסון גם אחראי לכתיבה והכיאורוגרפיה של הלהיט הניינטיזי "Do the Bartman", בכיכובו של בארט כמובן.

ארוסמית' ו-The Who

שתי להקות הרוק האגדתיות שיחקו את עצמן כאשר הגיעו להופעה בספרינגפילד בפרקים שונים. כשהגיעו לעיר הכריזו ארוסמית' על הבר של מו כמקום הבילוי הרשמי שלהם בזכות המשקה המיוחד שלו, "המו הבוער", שמכיל בין השאר גם סירופ נגד לשיעול.

The Who לעומתם, היו אמורים להופיע באחת משתי הספרינגפילד שהיו בפרק "סיפור על שתי ספרינגפילד" וסייעו לאחד חזרה בין ספרניגפילד הישנה לחדשה באמצעות ביצוע של השיר "Won’t be Fooled Again". עוד פרק רבוי כוכבים הראוי לציון הוא הפרק בו הומר מתארח במחנה קיץ של הרולינג סטונס, במהלכו הוא לומד לנגן על גיטרה וחושב שיש לו סיכוי לצאת עם הלהקה לסיבוב הופעות. בפרק זה התארחו שניים מחברי הלהקה, מיק ג'אגר וקית' ריצ'רדס, ועוד קבוצה של אמנים, ביניהם לני קרבים וטום פטי.

דסטין הופמן

הופמן היה אחד השחקנים והכוכבים הראשונים לתרום את קולו לסדרה, בתור מר ברגסטרום, המורה המחליף של ליסה, שמהווה מבוגר ראשון שמאתגר ומכבד את הילדה המחוננת. הקרדיט להופעה של הופמן ניתן לשם הבדוי סם אטיק, שם שלכאורה ניתן לו על ידי היוצרים כבדיחה על תפקידיו היהודיים של הופמן (סם אטיק = סמטיק = שמי).

פטריק סטיאורט

ג'ורג' טאקי ולאונרד נימוי, המגלמים את מר סולו ומר ספוק בסדרת המדע הבדיוני "מסע בין כוכבים", הופיעו פעמים רבות בספרינגפילד בתפקידים שונים. אך יוצרי הסדרה לא הסתפקו בהם וגייסו גם את הקפטן של "הדור הבא של מסע בין כוכבים" להופיע בסדרה. פטריק סטיוראט, השחקן הבריטי, שאוהב לראות בעצמו שחקן תיאטרון, אך מוכר בעיקר בתור קפטן פיקארד "ממסע בין כוכבים" ובתור פרופסור אקסוויאר מסרטי "אקס מן", הגיע להופיע בפרק "הומר הגדול" של הסדרה בתור "מספר אחד", המנהיג של כת 'חותכי האבן'. מפיק משפחת סימפסון, דיוייד מירקין, הגדיר את הופעתו של סטיוארט כ"אחת מהופעות הכוכב אורח הטובות שהיו לנו". השחקן עצמו אמר כי "אני חושב שההופעה שלי במשפחת סימפסון וההופעה שעשיתי ברחוב סומסום, בשבחה של האות ב', הן שתיים מהעבודות הבולטות שעשיתי בארצות הברית".

סטיבן קינג וג'יי קיי רולינג

סטיבן קינג נתן את קולו למשפחת סימפסון עוד לפני שמישהו בכלל שמע על הארי פוטר, אבל אחת הסופרות העשירות ביותר בעולם ידעה שכל הכסף והפרסום לא שווים כלום אם אין לך הופעת אורח במשפחת סימפסון ותרמה את קולה לפרק בו נופשת המשפחה המפורסמת בלונדון.

טוני בלייר

ממש באותו ביקור באנגליה פגש את המשפחה עוד מעריץ גדול של הסדרה - ראש הממשלה הבריטי באותו זמן, טוני בלייר. בלייר פוגש את המשפחה בנמל התעופה הית'רו בלונדון, (כשהומר מתבלבל וחושב שמדובר במיסטר בין) ומזמין אותם לתה במשרדו הרשמי. אחרי שהומר מקבל טיפים מראש הממשלה איפה כדאי לבקר בבירה האנגלית, הוא שופך בטעות תה על השטיח ומוצא את עצמו נעול בכלא ההיסטורי Tower of London. אגב, את הדיבוב של עצמו התפנה בלייר להקליט בשיאה של המלחמה בעירק. העיקר שיש סדר עדיפויות.

אליזבת' טיילור

בהופעת הבכורה שלה בסדרה אמרה אליזבת' טיילור רק מילה אחת, אבל היתה זו המילה שצופי הסדרה חיכו לה זמן רב – המילה הראשונה של מגי. כאשר מגי פתחה פעם ראשונה את הפה, המילה שאמרה בקולה של אליזבת' טיילור היתה "אבא", שבטח גרמה להומר גאווה עצומה.

כמתאים לכוכבת בסדר הגדול שלה, מסופר כי טיילור נדרשה לעשרים וארבעה ניסיונות בכדי להקליט את המילה הפשוטה, מהסיבה שזה פשוט יצא לה יותר מדי סקסי בעשרים ושלוש הפעמים הראשונות.

פול מקרטני, ג'ורג' האריסון ורינגו סטאר

כבר בעונות המוקדמות של הסדרה יכלו הצופים ליהנות מהופעות אורח של חברי להקת הביטלס. פול ואשתו לינה שיחקו את עצמם בפרק בו הם מבקרים את אפו, בעוד שרינגו קיבל תפקיד ראשי בפרק בו הוא עונה למכתב המעריצים של מארג', 10 שנים אחרי ששלחה אותו, ומשבח אותה על פורטרט שלו שעשתה. ג'ורג' האריסון הופיע בפרק רביעיית זמרי המספרות בו הומר היה חלק מהרכב אקפלה הבשם הבי שארפס.

בריטני ספירס

בפרק "משפחת מנסיון" (המבוסס על החבורה של הרוצח צ'ארלי מנסון) מופיעה בריטני ספירס בתפקיד עצמה כמנחה של טקס פרסי ספרינגפילד והורגת את האזרח הוותיק של העיר כאשר היא נותנת לו נשיקה וגורמת לו להתקף לב. ספירס מופיעה בפרק בתלבושת המוכרת שלה מהקליפ של להיט הבכורה שלה, "Baby One More Time", לזכר הימים השפויים.

"משפחת סימפסון" חוגגת 20 שנה

>>> סנונית ליס מסבירה מה הופך את הומר סימפסון לגבר האידיאלי
>>> איך ארצ'י באנקר ואל באנדי הפכו להומר, ליסה, בארט ומארג'?