סטיוארט וקולברט חוזרים

צמד המנחים מהקומדי סנטרל חוזרים בתכניות חדשות, אבל אסור להם לכתוב

אחרי שמנחי תכניות הלייט נייט בארה"ב הודיעו שיחזרו לעבודה בשני לינואר, למרות שביתת התסריטאים הנמשכת, הודיעו גם ג'ון סטיוארט וסטיבן קולברט שישובו לעבודה ללא תסריטים.

סטיוארט וקולברט יעלו תכניות חדשות החל מה-7 בינואר, והם עומדים בפני אתגר קשה יותר מעמיתיהם לנו, אובראיין וקימל, שכן תכניותיהם בנויות בעיקר מקטעי סאטירה אקטואליים מתוסרטים, ופחות מראיונות עם סלבס ואנשי ציבור.

"זה קצת יותר קשה עבורנו מאשר להם, אבל עם עברו של סטיוארט כסטנדאפיסט, ושל קולברט כשחקן מאלתר, אפשר לומר שיש להם את הכישורים שיאפשרו להם להצליח במשימה" אמר לרויטרס טוני פוקס דובר "קומדי סנטרל" בה משודרות תכניותיהם.

סטיוארט וקולברט מצידם יצאו בהודעה משותפת בנושא: "היינו רוצים לשוב לעבודה עם הכותבים שלנו. אם לא נוכל, אנחנו רוצים להביע את האמביוולנטיות שלנו לגבי חזרתנו לעבודה, אבל בלי הכותבים שלנו אנחנו לא מסוגלים להביע משהו כה ניואנסי כמו אמביוולנטיות".

ההחלטה על חזרתם לעבודה של סטיוארט וקולברט התקבלה לאחר שהשיחות בין נציגי איגוד התסריטאים לאולפנים הגיעו למבוי סתום ב-7 בדצמבר, וניפצו כל תקווה לסיום מהיר של השביתה. כל אחת משתי התכניות מעסיקה בימים כתיקונם לפחות 12 כותבים, וכמאה אנשי צוות, שלכולם שילמה "קומדי סנטרל" מאז תחילת השביתה, למרות שלא עבדו, כך שסביר להניח שזו הסיבה בעטיה החליטו ב"קומדי סנטרל" להורות לצמד הכוכבים שלהם לשוב לעבודה.

דובר "קומדי סנטרל" אמר שכיוון שגם סטיוארט וגם קולברט חברים באיגוד התסריטאים אסור להם לכתוב לעצמם חומרים, אפילו לעצמם. כך שמעניין מאוד מה יהיה בתכניות החדשות שלהם לכשישובו. אנחנו מהמרים שהם פשוט יביאו את חבריהם השובתים כדי להפגין מול המצלמות באולפן.