09.12.2007

13:54

עודכן:

אין להם לב

עוד בית קולנוע נסגר: תושבי רמת אביב מתכננים להפגין נגד סגירת "לב" בקניון ופתיחת חנות רהיטים בשטחו

הערב בשעה 19:00 מתוכננת הפגנת מחאה נגד סגירת בתי הקולנוע "לב אביב" בקניון רמת אביב. ההפגנה תתקיים מול הקניון ובמהלכה מתכננים המשתתפים לשאת לפידים, בדרישה מלב לבייב הבעלים של הקניון לבטל את הגזירה.

יש לציין שהסגירה המתוכננת היא חלק מגל של סגירת בתי קולנוע לאחרונה. בתל אביב נסגרו השנה קולנוע "פאר" בצפון העיר, וקולנוע "הוד" בדרום העיר. בכרמיאל סגרה חברת תאטראות ישראל כבר באפריל השנה את הקולנוע שבקניון "ביג", וקולנוע גלובוס במרכז רוטשילד שבראשון לציון נסגר גם הוא השנה.

לפני כחודשיים הוחלט על סגירת בתי הקולנוע "לב אביב" שבקניון רמת אביב, והשכרת שטחם לחנות רהיטים, בעקבות החלטת הנהלת הקניון להעלות את דמי השכירות על שטח בתי הקולנוע. מאז נאספו 2500 חתימות בעצומה נגד סגירת בתי הקולנוע, ונעשו נסיונות להפגש עם נציגי ההנהלה מחברת "אפריקה ישראל" בשליטת לב לבייב, אך בתי הקולנוע עדיין צפויים להסגר בסוף השבוע הקרוב.

ערן נויפלד מועד שכונת רמת אביב הירוקה סיפר לנענע 10: "הנהלת הקניון החליטה מתוך שיקול כלכלי נטו לסגור את קולנוע לב. זו אותה הנהלה, בבעלות לב לבייב ואפריקה ישראל, שלפני כעשר שנים עשתה מסע שכנועים בקרב תושבי השכונה שהתנגדו לקניון, ואמרו שיהיה מדובר בקניון שכונתי, שיתן שירותים לקהילה, והבטיחו במפורש בתי קולנוע. היום, עשר שנים אחרי, החליטו לסגור את הקולנוע למרות התנגדות כל הציבור בשכונה, ותוך הפניית עורף לאוכלוסיה הוותיקה באזור. תגובת הקניון לטענות שלנו עד היום היתה: אנחנו מחוייבים לבעלי המניות', והנהלתו סרבה להפגש עם התושבים. מדובר בהשארת פיסה קטנה של תרבות בתוך אוקיינוס של צרכנות".

מיחסי הציבור של בתי הקולנוע "לב" נמסר: "אנו שמחים על ההזדהות והתמיכה של הצופים, זה מחמם את הלב ביום חורף כזה. אנו מבינים את תושבי רמת אביב, שהקניון יוצר להם תדמית של אנשים ריקנים שלא מחפשים תוכן אלא רק מותגי יוקרה, ובעיקר עצוב לנו, שהקניון עושה עוול לתושבי השכונה".

מיחסי הציבור של הנהלת קניון רמת אביב נמסר בתגובה: "מסקרים פנימיים שערכנו עולה כי רבים מהאנשים מבדילים בין מתחמי בילוי לשעות הערב לבין מתחמי בילוי לשעות היום. בתי הקולנוע פעילים בעיקר בשעות הערב ובסופי השבוע – שעות שבהן הקניון אינו פתוח ולכן, אינם מהווים עוד ערך מוסף לקניון. המהלך מתבקש לאור פתיחתם של מתחמי קונספט לקולנוע ובילוי לילי דוגמת ה"סינמה סיטי". חשוב לציין, כי מעולם לא הוקרנו במסגרת היצע הסרטים בבתי הקולנוע, סרטים לכל המשפחה, למעט בימי חג בודדים. מכאן שאת המענה עבור אפשרויות הבילוי למשפחה ממילא הקולנוע לא סיפק".