31.05.2018

09:10

תיאטרון האבסורד: מדוע מעלים בקאמרי מחזמר משירי אייל גולן?

יוצרות התיאטרון, מורים ומורות יצאו נגד העלאת המחזמר החדש "זה אני", בעקבות הודאתו של אייל גולן בקיום יחסים עם מעריצה צעירה. אז מדוע בקאמרי שותקים?

אחרי ההכרזה החגיגית על העלאת מחזמר של מאור זגורי שמבוסס על שיריו של אייל גולן, תיאטרון הקאמרי משתתק היום ומסרב להגיב לסערה שעוררה ההחלטה הזו.

 

סביר להניח שבקאמרי ציפו לביקורת אבל מעדיפים פשוט לחכות שהיא תדעך, ולהתנחם בכמויות הכרטיסים שמופע כזה צפוי למכור. יש מי שציפו מהתיאטרון, שנסמך בעיקר על כספי ציבור, לסדר עדיפויות אחר: פורום יוצרות התיאטרון פנה למנכ"ל ולמנהל האומנותי של תיאטרון הקאמרי, וגם מורים ומורות לתיאטרון מרחבי הארץ התארגנו וגייסו עשרות חתימות על מכתב מחאה.

 

המתנגדים להצגה מודעים לכך שהתיק נגד גולן נסגר מחוסר ראיות, אבל גם מודעים לדברים שהוא עצמו הודה בהם במהלך החקירה, כולל קיום יחסי מין אוראליים עם מעריצה צעירה, בזמן שאביו, דני ביטון נמצא במרפסת עם חברתה. גולן סיפר כי עצר את האקט באמצע כשגילה שהיא רק בת 17.

 

 זגורי

מאור זגורי. "צמא לקהל חדש" (צילום מסך )

 

 

גם זגורי שיכתוב את המחזה נמנע מלהגיב לסערה, אבל אמר אתמול עם פרסום דבר ההצגה: "זה זמן רב שכסאות התיאטרון הישראלי צמאים לישבנים טריים של קהל חדש, כזה שיש להזמינו לא ע"י תיאטרון חנפני אלא ע"י יצירה אמיצה חדשנית ובועטת".

 

ואכן, עם הצגה שחוגגת את פועלו של אייל גולן, זגורי והקאמרי בהחלט לא מתחנפים. לא ליוצרות, לא למורים, לא לארגוני הנשים ולא לכל מי שרוצה להעביר מסר חד וברור נגד ניצול מיני ופגיעה בנשים.