13.03.2018

09:56

אסי כהן ורותם סלע יגלמו זוג חרדי בסדרה עתידנית של יוצר שטיסל

הסדרה "אוטונומיות" עולה בקרוב בהוט ומביאה את סיפורה של ישראל המפולגת שנחצית למדינה חילונית ופדרציה חרדית. אז עד כמה זה בדיוני?

שנת 2019, ישראל מקוטבת לשתי טריטוריות נפרדות שהוקמו לאחר מלחמה עקובה מדםפדרציה חרדית שהוקמה בירושלים ומדינה חילונית שמרכזה תל אביב. "אוטונומיות" היא סדרת דרמה על מציאות חלופית ומפולגת, שמעלה את התהייה - האם הסיפור הבדיוני יכול להתממש בפועל?

 

מי שצפה ב"סיפורה של שפחה" מתקשה לשכוח את האווירה המצרמררת והאפלה ששוררת בסדרה, המספרת על שלטון חשוך שבחסות הדת הופך נשים לשפחות אשר תפקידן לשרת משפחות אצולה ולהרות לאב המשפחה.

"אוטונומיות" מביאה מלחמת עולמות דומה, באמצעות סיפורה של ילדה חילונית, שנופלת קורבן למזימה לחטוף ולהעביר אותה לצד החרדי. הסדרה עולה לשידור בתקופה רגישה במיוחד כאן בארץ, כשברקע הוויכוח על ההדתה במערכת החינוך, המלחמה על חוק המרכולים וחוק הגיוס שמאיים על יציבות הממשלה.

 

 אוטונומיות
 

אוטונומיות( צילום מסך)

 

 

 

סלע מגלמת את בלומי, אם לארבעה ילדים וזוגתו של אסי כהן, שניהם מהצד הדתי. במציאות היא מכירה את הצנזורה השמרנית מקרוב-  רק לאחרונה פניה קולפו משלטי חוצות בירושלים ופרסומת בהשתתפותה צונזרה. אבל נראה שהקרבה, שלא תמיד מתקיימת במציאות, דווקא מתממשת על המסך - "אוטונומיות" מצטרפת לגל של סדרות על העולם הדתי והחרדי, שבהן "שבאבניקים", "שטיסל" ו"סרוגים", ואולי הן סוג של גשר בין העולמות בזכות העניין שהן מעוררות בקרב כל הקהלים.