27.12.2017

21:02

עודכן:

פיגומים
פיגומים,
יחצ

הישג נוסף ל"פיגומים": הסרט הישראלי השני הכי נצפה לשנת 2017

השבוע עבר "פיגומים" את הצופה ה-150 אלף, וזאת פחות מחודשיים לאחר יציאתו . לסיפור המלא

פחות מחודשיים לאחר שיצא לאקרנים, "פיגומים"- סרט הביכורים שכתב וביים מתן יאיר בהשראת חוויותיו כמורה להיסטוריה וספרות בתיכון- עבר הסרט את רף ה- 150 אלף צופים. בכך, הופך "פיגומים" לסרט הישראלי השני הכי נצפה בשנת 2017, אחרי "מכתוב". כבר בסוף השבוע הראשון ליציאתו, צפו ב"פיגומים" כ-25 אלף צופים. מאז, המשיך הסרט למשוך אליו קהל רב ולזכות בתגובות אוהדות רבות מצופים שהתרגשו מאוד מהצפייה בו.

"פיגומים" הקרין בבכורה בפסטיבל קאן והשתתף בפסטיבל טורונטו ובפסטיבלים רבים נוספים וזכה בשלל פרסים. ביום המורה האחרון שחל לפני כשבועיים, הסרט נבחר להציג בבית הנשיא מול קהל של מורים ומורות מכל הארץ בנוכחותה של הגב' נחמה ריבלין, אשר שבחה את הסרט. בחודש שעבר נודע כי הסרט נמכר להפצה בארה"ב, לאחר שנמכר בטריטוריות רבות אחרות ברחבי העולם.

 

"כשסרט כמו פיגומים עושה למעלה מ150 אלף צופים, אני יודע שיש כאן בארץ את הקהל הכי טוב בעולם" אומר משה אדרי, ממפיצי ומפיקי הסרט "סרט יוצא דופן של במאי בעל קול ייחודי שהצליח לגעת בקהלים רבים מגוונים. זה הישג מדהים שאני מאוד גאה בו ועוד יותר גאה בכך שהסרט הצליח לגעת בקהלים רבים וביניהם הצעירים שמוצאים בדמותו של אשר מקור להזדהות ואהדה."