21.12.2017

17:07

עודכן:

שיפרו את המשחק: "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" מתעלה על המקור

הסרט החדש המבוסס על הקלאסיקה מ-1995 מצליח לאזן בין מקוריות ומחוות לסרט המקורי. התוצאה מצחיקה במיוחד • זוהר צלח, ביקורת סרט

אחד התהליכים הכי מתסכלים ומסוכנים שעוברת הוליווד בשנים האחרונות היא העדפה של מותגים על חשבון מקוריות. התהליך הזה גורם לכך שבמקום לראות סיפורים חדשים ומקוריים אנחנו זוכים לעוד רימייקים, פריקוולים וסיקוולים.

 

נכון, יש פעמים שזה כן מצליח ואנחנו מקבלים סרטים ראויים, אך ברוב המקרים התוצאה לא מספיק טובה.

 

 "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל"
 

"ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" צילום: יח"צ

 

 

"ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" הוא עוד תוצר מסוג זה. הסרט המקורי היה מותג מספיק מוכר ואהוב כדי ליצור סרט חדש בצלמו. השאלה הנשאלת היא האם הסרט החדש שווה את הצפייה או שמא היה עדיף להישאר עם הזיכרונות של הסרט האהוב מ-1995?

 

הסרט החדש עוקב אחרי 4 נערים שונים מאוד זה מזה, אשר נשלחים לריתוק. כשהם מוצאים קונסולת משחק ישנה הם מחליטים לשחק בה- מה ששואב אותם לתוך העולם המסוכן של ג'ומנג'י.

 

בג'ומנג'י הם הופכים לדמויות בעלות כישורים יוצאי דופן. כדי לצאת מהעולם של ג'ומנג'י ולחזור לעולם האמיתי הם צריכים לבצע משימה קשה במיוחד הדורשת מהם להתאחד.
 

 "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונג'ל"
 

"ג'ומנג'י: שורדים בג'ונג'ל" צילום: יח"צ

 

 

הדמויות בסרט קלישאתיות למדי – ספנסר הילד החנון (דוויין "דה רוק" ג'ונסון, סדרת סרטי "מהיר ועצבני") מקבל את הכוחות של ד"ר ברייבסטון בעל הכוח הפיזי הרב; מוס (קווין הארט, "סוכן וחצי", "יוצאים לסיבוב"), שחקן הפוטבול, הופך לזואולוג; מרת'ה התלמידה המופנמת (קארן גילאן, "דוקטור הו", "שומרי הגלקסיה") הופכת לרובי ראונדהאוס, לוחמת מיומנת; ובת'אני, מלכת הכיתה המכורה לאינסטגרם, הופכת לפרופסור שלי אוברון (ג'ק בלאק, "רוק בבית הספר", "נאצ'ו ליברה") – גבר בגיל העמידה המתמחה במפות.

 

הניגוד הזה בין הנערים לדמויות שהם אמורים לגלם יוצר את הפן הקומי של הסרט - שחקנים מבוגרים בגוף של מבוגרים, מגלמים דמויות של נערים. ג'ק בלאק פשוט הורס מצחוק עם המניירות של נערת אינסטגרם, גיליאן מקסימה כהרגלה וכובשת ו"דה רוק" וקווין הארט שכבר שיתפו פעולה ב"סוכן וחצי" מראים שוב כמה הכימיה ביניהם נהדרת. כל אלה מאפשרים לסרט להיות מצחיק להפליא.
 

כסרט הרפתקאות, ג'ומנג'י חלש משמעותית מאשר כקומדיה. העלילה של הסרט בנאלית למדי, וכך גם המבנה שלה כמשחק מחשב שהופך לקשה יותר משלב לשלב. יש כמה רגעים שכן מספקים את הסחורה כמו סצנת ההליקופטר וסצנת האקשן-ריקוד בכיכובה של גיליאן, אך בגדול מדובר בסרט הרפתקאות סביר ולא יותר מכך.
 

 "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל"
 

"ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" צילום: יח"צ

 

 

ההצלחה הגדולה ביותר של "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" היא שהוא גם מצליח להתכתב נהדר עם המקור וגם לעמוד כסרט בפני עצמו. הקהל המבוגר יותר, זה שמכיר את הסרט המקורי, יהנה מהמחוות ותחושת הנוסטלגיה, והקהל הצעיר יותר ימצא כאן חומרים מספיק מהנים ועדכניים שידברו אליו.

 

בשורה התחתונה, למרות תסריט די בינוני, "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" מתעלה על קודמו. הוא סרט מוצלח למדי שנהנה מקאסט נהדר שהופך אותו לקורע מצחוק. הוא לא מנסה להיות הסרט המקורי אבל הוא כן יודע להתכתב איתו בצורה חכמה.

ציון: 3.5 כוכבים
 

 "ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל"
 

"ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל"(צילום: יח"צ )