19.10.2014

21:30

עודכן:

הריאליטי הסיני שהופך את ישראל לכוכבת ראשית

הריאליטי הכי גדול של סין מצטלם פה בארץ בחודש האחרון בשקט בשקט, זה כמו המירוץ למיליון בגרסת זוג מנצח של ישראל רק עם קהל פוטנציאלי של יותר ממיליארד סינים

ששה כוכבים סלבריטאים מסין מגובים בואינספור מצלמות, באוויר וביבשה - ככה זה כשמצלמים ראליטי סיני ענק. זה נקרא "המתנה של לו יו", כשלו יו היא משהו כמו האופרה ווינפרי של הסינים, וזו התוכנית: שלושה זוגות ויאייפי, יוצאים לבצע משימות מעבר לים.


יש גם את צ'ון שיאו שהיא דוגמנית על, ובן זוגה פאנג טאן הוא רוקר, גם אם במנדרינית זה לא נשמע לכם בועט. מוזיקה היא שפה בינלאומית, ויש לישראל כוכב אחד שהם מכירים מצויין - אסף אבידן.


אבל הכוכבת הראשית, שבזכותה כל ההפקה הזאת התגלגלה לארץ היא ג'ינג שינג. הם אולי הולכים הפוך על הראש שם בקצה השני של העולם, אבל בריאליטי אותם חוקים: האישה הזאת היתה פעם גבר, ולא סתם: קולונל בצבא הסיני. בגלגול השני שלה היא הפכה לפרימה בלרינה והיום היא מנחת לייט נייט ונשואה להיינץ הגרמני שמתחרה לצידה.

כשמדברים על ראליטי שמשודר ליותר ממיליארד ושלוש מאות מיליון תושבים ברפובליקה העממית של סין, פוטנציאל הרייטינג הוא אסטרונומי - המשימות חושפות לא רע את החיים כאן, אם זה ריקודים באמצע הכיכר ביפו. העיתונאית הישראלית, יעל עינב, מלווה את ההפקה בישראל וצופה גל של תיירים, מתחת לאף של משרד החוץ שלא בוחש בקערת האורז הזאת. "יש לתוכנית הזאת 260 מיליון צופים, אפשר לדמיין דבר כזה ש-400 מיליון איש רואים את נופי ישראל? קיבלנו מתנה עצומה".

 

עקבו אחרינו בפייסבוק

לעוד כתבות במדור גיא פינס - הקטעים החמים