סקר חדשות 13: כחול לבן ירדה ב-5 מנדטים, גוש הימין מתחזק

מפלגתם של גנץ-לפיד קיבלה 31 מנדטים בלבד, לעומת הסקר הקודם שצפה לה 36 מנדטים. גם בליכוד נרשמה ירידה - 28 מנדטים • 47% סבורים שנתניהו מתאים יותר לכהן כרה"מ

בחירות 2019: מסקר חדשות 13 שנערך אתמול (שני) עולה כי אם הבחירות היו מתקיימות אתמול, מפלגת כחול לבן הייתה מקבלת 31 מנדטים, והליכוד הייתה מקבלת 28 מנדטים. מדובר בירידה עבור שתי המפלגות, שבסקר הקודם קיבלו 36 ו-30 מנדטים בהתאמה. מפלגת גשר בראשות אורלי לוי אבקסיס תקבל, על פי הסקר, 2.3% מהקולות, ולא תעבור את אחוז החסימה. ישראל ביתנו, לעומת זאת, תעבור את אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים - בניגוד לתוצאות הסקר הקודם.

מפלגת העבודה, איחוד מפלגות הימין וחד"ש-תע"ל יקבלו שבעה מנדטים כל אחת. הימין החדש תקבל שישה מנדטים, כמו גם יהדות התורה ומרצ. ש"ס ורע"מ-בל"ד יקבלו חמישה מנדטים כל אחת, וכולנו, ישראל ביתנו וזהות עם ארבעה מנדטים.

 
תוצאות סקר חדשות 13
 

תוצאות סקר חדשות 13 (החדשות 13)

 

בשאלה מי מתאים יותר לכהן כראש ממשלה, השיבו 47% מהנשאלים כי בנימין נתניהו מתאים יותר. 37% ענו כי בני גנץ מתאים יותר, ואילו 16% השיבו כי אינם יודעים. בקרב המגזר היהודי, 52% היו בעד נתניהו, לעומת 34% שהעדיפו את גנץ. בקרב המגזר הערבי, 52% העדיפו את גנץ, ו-21% - את נתניהו.

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 תוצאות סקר חדשות 13
 

תוצאות סקר חדשות 13 ( החדשות 13)

 

מפת הגושים מעידה על הפער הגדול ביותר לטובת גוש הימין מאז ההחלטה על פיזור הכנסת. גוש הימין קיבל 64 מנדטים, כולל ארבעת המנדטים של פייגלין, מול 56 של גוש המרכז-שמאל שכוללים 12 מנדטים של המפלגות הערביות - שלא בטוח שימליצו על כחול לבן אצל נשיא המדינה. 

עוד עולה מהסקר כי כחול לבן הצליחה למשוך קולות מהימין – 8% ממצביעי הליכוד ב-2015, 13% ממצביעי הבית היהודי ו-17% מממצביעי ישראל ביתנו - אומרים היום שיצביעו לכחול לבן. בקרב הצעירים בגילי 24-18 - 8.6% בחרו בזהות, 3.6% בגשר, 10% ביהדות התורה ו-31.5% לליכוד. הצעירים הצביעו הכי פחות לעבודה ולמרצ.

נתניהו וגנץ
 

נתניהו וגנץ (רויטרס )

 

מסקר שנערך לפני כעשרה ימים, לאחר פרסום החלטת היועמ"ש בעניין תיקי נתניהו, עלה כי אם הבחירות לכנסת ה-21 היו נערכות היום מפלגת "כחול לבן" תקבל 36 מנדטים, ואילו מפלגת הליכוד 30 מנדטים. מדובר בעלייה של ארבעה מנדטים למפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשוואה לסקר הקודם. לעומת זאת, מפלגתם המשותפת של בני גנץ ויאיר לפיד שמרה על נתון זהה. בתמונת הגושים נרשם מהפך כשגוש המרכז-שמאל קיבל 61 מנדטים, לעומת גוש הימין שקיבל 59 מנדטים.

המפלגה השלישית בגודלה הייתה חד"ש-תע"ל בראשות איימן עודה ואחמד טיבי עם תשעה מנדטים. איחוד מפלגות הימין ויהדות התורה עם שבעה מנדטים, ואילו העבודה, ש"ס ומרצ עם שישה מנדטים. מפלגת "הימין החדש" בראשות איילת שקד ונפתלי בנט עם חמישה מנדטים. חותמות את רשימת הנכנסות לכנסת מפלגות כולנו והאיחוד בין בל"ד לרע"ם עם ארבעה מנדטים.

 

כמו כן, עלה מהסקר כי מפלגת ישראל ביתנו, בראשות אביגדור ליברמן, ומפלגת גשר בראשות אורלי לוי-אבקסיס לא עוברות את אחוז החסימה. על פי הסקר, ישראל ביתנו השיגה 1.6% מהקולות ואילו גשר 2.3%.

הסקר כלל 1304 נשאלים ונערך על ידי פרופ' קמיל פוקס. התשאול  במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון, והתשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה.