אישה בתרדמת, ISTOCK

זוועה בארה"ב: אישה שנמצאת כעשור במצב צמח - נכנסה להיריון

משטרת אריזונה פתחה בחקירת התעללות מינית במטופלת במרכז רפואי בעיר פיניקס, שילדה תינוק בשבוע שעבר. "איש לא היה מודע לכך שהיא בהיריון עד הלידה עצמה"

אישה במצב צמח מזה כעשר שנים, נכנסה להיריון וילדה תינוק בשבוע שעבר באריזונה, ארצות הברית. היא הגיעה לפני כעשור אל מרכז הבריאות הסיינדה שבעיר פיניקס, לאחר שכמעט טבעה למוות.

משטרת פיניקס, אריזונה, פתחה בחקירה של התעללות מינית לאחר האירוע המחליא, ומסרה כי "התיק כרגע תחת חקירה", אך לא סופקו פרטים נוספים.

בהצהרה לתקשורת של מרכז הבריאות הסיינדה נמסר: "לאחרונה התוודענו למקרה מטריד ביותר שקשור לבריאות ולבטיחות של חולה במרכז. אנחנו מחויבים באופן מלא להוציא את האמת לאור". כמו כן, הובהר כי במרכז עובדים בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה, וכי החלה חקירה פנימית של המקרה.

מושל אריזונה
 

מושל אריזונה (גטי אימג'ס)

 

מקור במרכז הרפואי הסיינדה סיפר לתחנת הטלוויזיה המקומית KPHO כי "איש מצוות העובדים לא היה מודע לכך שהמטופלת הייתה בהיריון עד לרגע הלידה. לפי מה שידוע לי - התינוק חי ובריא". עוד הוסיף המקור כי המטופלת קיבלה טיפול מסביב לשעון, ושלאנשים רבים הייתה גישה לחדרה.

בהצהרה מטעם מושל אריזונה, דאג דוסי, נמסר כי "המושל מוצא את דוח האירוע מטריד ביותר. סוכנויות המדינה של אריזונה ינקטו באופן מיידי בכל אמצעי שדרוש כדי לשמור על בטיחות המטופלים". בנוסף, גורם במחלקת הבריאות של מדינת אריזונה אמר לרשת NBC כי אף הם פתחו בחקירה במרכז הרפואי.