מתוך סרטון ההתעללות שזעזע את בריטניה, חדשות עשר

הפליט הסורי מסרטון ההתעללות: "בביה"ס לא עשו מספיק כדי לעזור"

ג'מאל בן ה-15 סיפר בריאיון שלאחר התקיפה שהיה "מתעורר בלילה ובוכה" • התוקף - פעיל ימין קיצוני, שיתף תמונה של צבי יחזקאלי בדמות שייח' כתעמולה אנטי מוסלמית

ג'מאל, בן ה-15, נמלט לבריטניה מהעיר חומס שבסוריה, ביחד עם אחותו הקטנה. תיעוד של התעללות בו על ידי ילד בריטי שלומד איתו בבית הספר, זעזע את המדינה לאחר שפורסם השבוע והפך ויראלי. בתיעוד אחר שפורסם, צולמה גם התעללות ותקיפה של אחותו של ג'מאל, באותו מוסד לימודים.

"כשראיתי שכולם צופים בסרטון הזה, התביישתי בעצמי ובסיבה לכך שזה קרה", סיפר ג'מאל בריאיון לתקשורת בבריטניה. "הרגשתי שאני לא יכול לעשות שיעורי בית. הייתי מתעורר בלילה ומתחיל לבכות בגלל הבעיה הזאת. הם חושבים שאני שונה, שאני שונה מהם". לדבריו של ג'מאל בבית הספר בו הוא לומד לא פעלו מספיק כדי למנוע את המקרים הללו: "אילו היו עושים מספיק כדי לעזור, לא הייתה הבעיה הזאת", אמר והוסיף שהוא אינו מרגיש בטוח בבית ספרו.

 צבי יחזקאלי בדמות אבו חמזה, מתוך "בזהות בדויה"
 

צבי יחזקאלי בדמות אבו חמזה, מתוך "בזהות בדויה" ( חדשות עשר)

 

מאז עלה המקרה לכותרות, התברר כי הנער המתעלל תומך בתנועה גזענית נגד מוסלמים. בדף הפייסבוק שלו הוא שיתף פוסט שעלה בעמוד של התנועה, המזהיר מפני אונס של ילדים בריטים על ידי פליטים מוסלמים. הפוסט לווה, באופן אירוני, בתמונת המחשה של צבי יחזקאלי בדמותו של שייח' אבו-חמזה - הזהות הבדויה שבעזרתה הסתנן לשורות האיסלאם הרדיקאלי באירופה, כחלק מהתוכנית "בזהות בדויה" שעלתה ב ערוץ עשר.