המודעה שנתלתה בעיר נתניה עם הכיתוב "ישיבה בהפרדה", חדשות עשר

מסיבת חנוכה לילדים במימון עיריית נתניה - בהפרדה מגדרית

במודעה שהכריזה על אירוע החג במדרש "חפץ חיים" בעיר, נכתב כי "הישיבה בהפרדה". רשות ציבורית אינה רשאית לארגן אירוע בו יש הפרדה, ולאחר פנייה למשנה ליועמ"ש היא בוטלה

במודעה המכריזה על מסיבת חנוכה לילדים שצפויה להתקיים בנתניה במהלך החג, נכתב כי "הישיבה בהפרדה". לאחר בדיקה, התברר כי אכן הישיבה באירוע, שצפוי לכלול מופע קסמים וטלפתיה, תתקיים תוך הפרדה בין הנשים והגברים, כמו גם הילדים והילדות, שיגיעו.

על פי החוק, משרד ממשלתי או רשות ציבורית אינם רשאים לארגן אירוע שבמהלכו תתבצע הפרדה בין גברים לנשים, מלבד באירועים בעלי אופי דתי מובהק. אלינור דוידוב, מנהלת תחום המאבק בהדרת נשים, שדולת הנשים בישראל: "מרגע שזה במתקן עירוני, בחסות עירונית או במימון ציבורי, עירוני ממשלתי או אחר, זה לא לגיטימי, זה לא חוקי וזה לא אמור לקרות".

 בניין עיריית נתניה
 

בניין עיריית נתניה ( חדשות עשר)

 

שדולת הנשים בישראל פנתה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, שפנתה בעצמה לעיריית נתניה. בעקבות כך, העירייה הסירה את הכיתוב מהמודעות החדשות שנתלו וביטלה את ההפרדה במהלך האירוע, שצפוי להתקיים ביום שני הקרוב.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "האירוע המדובר יתקיים במרכז קהילתי המתוקצב על ידי הרשות המקומית ואשר מקיים פעילויות לאורך כל השנה. האירוע יתקיים ללא מחיצה, לא יהיו כניסות נפרדות וכן לא ימנעו מאנשים שרוצים לשבת יחד מלעשות כן. כמו כן תוקן הפרסום המקורי ולא יצוין כי האירוע יתקיים בהפרדה".