גבר בן 78 מארה"ב שהתוודה על רצח של 90 אנשים, חדשות עשר

אסיר בן 78 הודה: רצחתי 90 בני אדם במשך כמה עשורים

סמואל ליטל, המרצה מאסר עולם בגין רצח 3 נשים בארה"ב, החליט להתוודות במטרה לשפר את תנאי מאסרו, והימם את ה-FBI כשתיאר כיצד רצח עשרות בני אדם לאורך שנים

סמואל ליטל, בן ה-78 הודה בחודש מאי האחרון ב-90 מקרי רצח בארצות הברית, אותם ביצע לאורך 35 שנים. הוא מרצה כעת מאסר עולם בכלא, לאחר שהורשע ב-2014 ברצח קשה וברוטלי של שלוש נשים, אלא שלאחרונה הפתיע את ה-FBI כשפרס בפניו פרטים בנוגע לעשרות מעשי רצח, במטרה לשפר את תנאי מאסרו.

לרוצח הקשיש, שנעצר לראשונה בגין עבירת סמים, יש היסטוריה ארוכה של פשיעה חמורה והוא הורשע בעבר באונס ובשוד מזוין. נכון לעכשיו, הצליחו רשויות החוק האמריקניות ליחס לליטל 34 מקרי רצח. 

"במהלך הודאתו בחודש מאי, הוא עבר עיר-עיר ומדינה-מדינה ונתן לאיש החוק שדובב אותו את מספר האנשים שאותם רצח בכל אחד מהמקומות: ג'קסון, מיסיסיפי – אחד;  קינקינטי, אוהיו – אחד;  פניקס, אריזונה – שלושה...", כך תיארה המומחית לפשעים, כריסטינה פלאזולו, בדוח.

 סמואל ליטל, שהודה ברצח 90 בני אדם, במהלך משפטו
 

סמואל ליטל, שהודה ברצח 90 בני אדם, במהלך משפטו ( חדשות עשר)

 

החוקרים מאמינים שליטל נטה להעדיף בין קורבנותיו נשים פגיעות מאוכלוסיות מוחלשות, שלרוב עסקו בזנות או היו מכורות לסמים. לפיכך גופות הקורבנות שרצח ונמצאו, נותרו לרוב לא מזוהות ומותם לא נחקר על ידי הרשויות. כמו כן, מקרי רצח רבים המיוחסים לו בוצעו, ככל הנראה,  בשנות ה-70 וה-80, כאשר בדיקות DNA עוד טרם היו בשימוש על ידי המשטרה.

"שיטת הרצח של ליטל לא תמיד הותירה סימנים ברורים לכך שהמוות נעשה בהריגה. הוא לרוב הימם או עילף את קורבנותיו במכה חזקה ואז נאבק בהם", נכתב בדוח של ה-FBI. עוד נכתב בדוח, כי "ללא סימני דקירה או פציעות ירי, רבים ממקרי המוות לא זוהו כתוצאה של רצח אלא יוחסו למוות ממנות יתר, תאונות או מוות טבעי".

לדברי ה-FBI, בריאותו של הרוצח בן ה-78 היא "רופפת למדי" וסבירות גבוהה שהוא ישאר כלוא בבית הסוהר בטקסס עד מותו. בתוך כך, ימשיכו רשויות החוק לפעול במטרה לנסות ולהשיג את התמונה המדויקת ביותר של מעשיו. כעת מנסות הרשויות לקשור בין מקרי רצח של עשרות נשים להודאתו של ליטל.