חברי קיבוץ בשרון תועדו בעירום בג'קוזי, חדשות עשר

מי תיעד את חברי הקיבוץ רוחצים בבריכה בעירום - והפיץ ברשת?

המשטרה חוקרת אם בבריכת הקיבוץ שבשרון הותקנו מצלמות בניגוד לחוק, ואם נפרצו המצלמות המותקנות במקום. "אנשים שהיו יודעים שהם מצולמים לא היו מתפשטים"

המשטרה בודקת טענות שעלו בקיבוץ בשרון, כי חבריו ואורחיו צולמו ללא ידיעתם, כאשר בילו בעירום ואף קיימו יחסי מין בבריכה ובג'קוזי השייכים לקיבוץ. זאת בעקבות תלונה שהגיש אחד מחברי הקיבוץ, לאחר שהופצו תמונות העירום ברשת. במקביל, חוקרים במשטרה את הפצת התמונות ברשת – עבירה שדינה עד חמש שנות מאסר.

"צילמו בבריכה ובג'קוזי את חברי הקיבוץ וכל מי שנכנס לשם", אמר חבר הקיבוץ לחדשות עשר. "אנשים מתפשטים שם ומקיימים יחסי מין. אם היו יודעים שהם מצולמים, אם היה שם שלט אזהרה שיש מצלמות אבטחה – אנשים לא היו מתפשטים".

 חברי קיבוץ בשרון תועדו בעירום בג'קוזי
 

חברי קיבוץ בשרון תועדו בעירום בג'קוזי (חדשות עשר )

 

במשטרת קדמה חוקרים אם מישהו התקין מצלמות נסתרות במתחם הבריכה, או פרץ למעגל הסגור של המצלמות שמותקנות במקום, והפיץ את התמונות ברשתות החברתיות. מחקירה ראשונית עולה כי קיים סכסוך בין המתלונן להנהלת הקיבוץ. חבר קיבוץ אחר, אמר כי טרם הגשת התלונה, ניסה המתלונן לפנות להנהלה באמצעות עורך דינו, אך לא זכה לשיתוף פעולה מצד הקיבוץ. כעת המשטרה מנסה לברר אם התקנת המצלמות מהווה עבירה על החוק.

עורך דינו של המתלונן, ישי בית-און, אמר כי התקנת המצלמות מהווה עבירה על החוק: "לא יכול להיות שבמקום ציבורי בקיבוץ כמו בריכה, מקלחות או שירותים מותקנות מצלמות בלי שהדבר ידוע. ההתנהלות הזאת מנוגדת לחוק הגנת הפרטיות".