תיעוד תאונה כפולה סמוך לעכו, נתיבי ישראל

שתי תאונות בדקה: הגיעו לסייע לפצועים – ונדרסו • צפו בתיעוד

רכב שפרץ לצומת באור אדום התנגש ברכב שביצע פנייה חוקית והעיף אותו לעבר רמזור. אזרחים שרצו למקום על מנת להגיש עזרה לנפגעים נפצעו אף הם לאחר שנהג לחץ בטעות על הגז

בתאונת דרכים שאירעה אתמול בבוקר סמוך לעכו, נפצעו חמישה אנשים, כאשר אישה נפגעה קשה, שניים נוספים במצב בינוני-קשה ושניים נפצעו בינוני. מדובר בזירה אחת, שבה אירעו שתי תאונות בהפרש של דקה בלבד.

בתיעוד ניתן לראות רכב פורץ לצומת באור אדום ופוגע ברכב אחר, שביצע פנייה חוקית שמאלה. כתוצאה מההתנגשות, נפצעו שלושה אנשים והרכב הנפגע הועף כמה מטרים עד לרמזור שנמצא על אי התנועה הסמוך.

 תיעוד תאונה כפולה סמוך לעכו
 

תיעוד תאונה כפולה סמוך לעכו (נתיבי ישראל )

 

נהגים שהיו בצומת עצרו ורצו לסייע לפצועים. אולם, לאחר כדקה, המכונית שנפגעה החלה לנוע מהרמזור, והאיצה עד שפגעה בשני אנשים נוספים, שהיו בסמוך לרכב השני. ככל הנראה, נהג הרכב היה מבולבל לאחר התאונה ולחץ בטעות על דוושת הגז.

"תיעוד המוכיח באופן ברור כי גם בתנאי דרך אופטימליים מתרחשות תאונות קשות ומיותרות. זו דוגמא", אמר דניאל קפלון, ראש משמרת במרכז ניהול התנועה הלאומי של נתיבי ישראל. "היסח-דעת של רגע יכול בעל פוטנציאל לגרום לאסון, גם במקום בו תשתיות התחבורה מהמתקדמות בעולם".

"האוחזות והאוחזים בהגה - אנא קחו אחריות למען חייכם שלכם, משפחותיכם ושאר משתמשי הדרך. מחיר השניות שיקצרו את הגעתכם ליעד עשוי לעלות בגזילת חיי אדם והרס משפחות", הוסיף קפלון. "את השנה הקודמת סיימנו עם עשרות הרוגים פחות בכבישים. הקפידו להישאר מרוכזים בנהיגה וכך נמשיך כולנו להוביל את המגמה החשובה".